°C

Juniorzy Falubazu złoci po raz piąty!

fot. Jakub Lesiński
 

Po piąty tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów na żużlu sięgnęli młodzieżowcy Francepolu Falubazu. W finale rozgrywanym w Zielonej Górze okazali się najlepsi zdobywając 39+1 pkt.

Oprócz Falubazu na podium dzisiejszych zawodów stanęli młodzieżowcy Bocar Włókniarza Częstochowa (36+1) i Lokomotivu  Daugavpils (31+1). Na samym końcu MrGarden GKM Grudziądz (13+1).

Tyle samo co grudziądzanie, ale bez bonusa zdobył najlepszy w ekipie gospodarzy Mateusz Tonder. Tuż za nim z dorobkiem 10+1 Damian Pawliczak i Norbert Krakowiak, który przywiózł 9 punktów, a w biegu czternastym groźnie upadł. Podjechała na tor karetka, a sytuacja wyglądała poważnie. Na szczęście finalnie Krakowiak wstał o własnych siłach, ale w kolejnych startach już nie brał udziału. 

W ekipie zielonogórskiej walczyli jeszcze Jakub Osyczka (6pkt.) i Fabian Ragus (1pkt.). 

Zielonogórska młodzież wcześniej złote krążki zdobywała w latach 1980, 1987, 1988 i 2019.

Trener Piotr Żyto naturalnie zadowolony jest z postawy juniorów Falubazu. Szkoleniowca pytaliśmy także o Norberta Krakowiaka, który aktualnie przebywa w szpitalu. Żyto uspokaja – to żebra, ale wszystkie kości są całe. 

Damian Pawliczak jest zdania, że trudniej obronić tytuł, niż zdobyć go, tak jak przed rokiem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku