°C

Juniorzy Falubazu złoci po raz piąty!

fot. Jakub Lesiński
 

Młodzież Falubazu najlepsza w Polsce - zielonogórscy juniorzy po raz piąty sięgnęli dziś po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. W finale rozgrywanym przy W69 okazali się najlepsi zdobywając 39 pkt.

Wicemistrzem Polski został Bocar Włókniarza Częstochowa (36), a brąz zdobył Lokomotiv Daugavpils (31). Na 4 miejscu uplasował się MrGarden GKM Grudziądz (13).

Tyle samo co grudziądzanie zdobył najlepszy w ekipie gospodarzy Mateusz Tonder. Poza tym 10 wywalczył Damian Pawliczak i 9 – Norbert Krakowiak, który dziś w biegu czternastym groźnie upadł. Na szczęście w końcu wstał o własnych siłach, ale w kolejnych startach już nie brał udziału. Po zawodach został odwieziony do szpitala.

W ekipie zielonogórskiej jeździli jeszcze Jakub Osyczka (6pkt.) i Fabian Ragus (1pkt.). 

Zielonogórska młodzież wcześniej złote krążki zdobywała w latach 1980, 1987, 1988 i 2019.

Trener Piotr Żyto naturalnie zadowolony jest z postawy juniorów Falubazu. Szkoleniowca pytaliśmy także o Norberta Krakowiaka, który aktualnie przebywa w szpitalu. Żyto uspokaja – to żebra, ale wszystkie kości są całe. 

Damian Pawliczak jest zdania, że trudniej obronić tytuł, niż zdobyć go, tak jak przed rokiem.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku