°C

Szpital uruchomił Centralny Punkt Wydawania Wyników

FOT. WSW w Gorzowie
 

Od czwartku Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uruchomił Centralny Punkt Odbioru Wyników, by ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników w dobie pandemii koronawirusa - poinformowała rzeczniczka szpitala Agnieszka Wiśniewska.

W nowym punkcie są wydawane wyniki badań laboratoryjnych i opis badań radiologicznych, natomiast płytę CD z badaniem nadal trzeba będzie odbierać w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.

„Każdy, kto będzie miał potrzebę odebrania wyniku będzie mógł to zrobić szybko i sprawnie, z pominięciem procedury mierzenia temperatury i wypełniania ankiety epidemiologicznej” – powiedziała kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych gorzowskiej lecznicy Barbara Kasperska.

Dodała, że trwają prace nad usprawnieniem procedury wydawania wyników w formie cyfrowej na płycie CD.

Podobnie jak dotąd, aby odebrać wyniki w Centralnym Punkcie Wydawania Wyników trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie do odbioru wyników innej osoby. Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Obioru Wyników został zorganizowany w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala. W ciągu ostatnich tygodni budynek został dostosowany do nowego przeznaczenia. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki Punkt jest czynny od g. 7.00 do 15.00, a w środy od 7.00 do 18.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku