°C

Strzyżewski: Ocena jakości to priorytet

Wojciech Strzyżewski
 

Gaudeamus na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wyższa uczelnia oficjalnie zainaugurowała dziś rok akademicki. Edukację rozpoczęło dziesięć tysięcy studentów, w tym trzy tysiące przekroczyło próg placówki po raz pierwszy.


Uroczysta inauguracja odbyła się w ograniczonym składzie ze względu na panującą pandemię. Studentów i pracowników, tych obecnych osobiście, jak i tych, którzy oglądali transmisję online, przywitał rektor uczelni profesor Wojciech Strzyżewski:

Profesor Tadeusz Kuczyński, który kierował uczelnią przez dwie kadencje z rzędu, podkreślał, że Uniwersytet Zielonogórski jest wysoko oceniany w rankingach:

Profesor Wojciech Strzyżewski w inauguracyjnym przemówieniu przypomniał, że na Uniwersytecie Zielonogórskim mamy 28 instytutów. Aż 23 z nich zostaną wkrótce poddane ewaluacji, czyli ocenie jakości badań naukowych:

Zdaniem Strzyżewskiego duży nacisk będzie również położony na współpracę naukowców i biznesu:

Uniwersytet Zielonogórski w tym roku akademickim kształci obecnie na 60 kierunkach studiów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku