°C

Aktualna sytuacja w Domu Kombatanta w Zielonej Górze

Fot. Zofia Popielecka
 

Sytuacja w Domu Kombatanta przy ulicy Lubuskiej w Zielonej Górze jest bardzo poważna – tak w krótkich słowach można określić obecne funkcjonowanie placówki. Po wideokonferencji z udziałem prezydenta Zielonej Góry i Lubuskiego Inspektora Sanitarnego wojewoda lubuski Władysław Dajczak przekazał aktualne informacje, dotyczące dalszej działalności Domu. W tej chwili 169 pensjonariuszami opiekuje się 22 pracowników. Pozostali są w kwarantannie

Od początku pandemii Dom Kombatanta – podobnie jak inne tego typu instytucje – był informowany o tym, w jaki sposób powinien funkcjonować, aby nie dopuścić do zakażeń. Miał też udzielaną wszelką pomoc.  – Koronawirus pojawił się tam z powodu nieprzestrzegania obostrzeń przez pracowników, co jest karygodne – powiedział dzisiaj Władysław Dajczak:

 

  – Od początku pandemii apelowaliśmy do samorządów, aby tego typu instytucje jak właśnie domy pomocy społecznej czy kombatanckie otoczyć szczególna opieką – dodała z kolei Grażyna Jelska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.  – Niestety, w tym przypadku to nie zadziałało, więc sytuacja jest tragiczna – dodała dyrektor:

 

Poza problemami z personelem opiekującym się pensjonariuszami, w Domu Kombatanta są też problemy z kadrą kierowniczą. Po zmianach na stanowisku dyrektorskim, instytucją miał kierować dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w zielonogórskim magistracie. Jednak ten zrezygnował. Jak informuje dyrektor Jelska, w tej chwili placówką przez trzy miesiące zarządzać będzie dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku