°C

Pomnik Inki stanie przy murach obronnych

materiał: S. Pieńkowski
 

Tuż przy gorzowskich murach obronnych stanie pomnik Danuty Siedzikówny, pseudonim Inka. Koszt wniesienia pomnika poniesie Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Pomnika i Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pomnik sanitariuszki ustawiony zostanie na skwerze przy ulicach: Zabytkowej i Hawelańskiej. Tak zdecydowali dziś miejscy radni, choć część z nich nie była przekonana, że jest to właściwa lokalizacja. Wątpliwości zgłaszał między innymi radny z klubu Kocham Gorzów Jerzy Synowiec:

– Zgadzam się , że zasłużonym gorzowianom należą się pomniki. Nie rozumiem tylko dlaczego nie mamy ich stawiać bohaterom narodowym – mówił Sebastian Pieńkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, a jednocześnie prezes Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Pomnika i Pamięci Żołnierzy Wyklętych:

Ostatecznie podczas głosowania, 13 radnych poparło uchwałę, 5 było przeciwnych, 7 wstrzymało się od głosu. Stowarzyszenie ma nadzieję, że uda się odsłonić pomnik Inki już w przyszłym roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku