°C

Areszt dla 18-latka podejrzanego o podpalenie mieszkania

Fot. KWP w Gorzowie
 

Do aresztu trafił 18-latek, który podczas minionego weekendu podpalił mieszkanie w wielorodzinnym budynku w jednej z miejscowości w pow. międzyrzeckim. Okazało się, że to nie jedyny pożar, który ma na sumieniu – poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„18-latek usłyszał zarzut sprowadzenie pożaru, który zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach, za co Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Młody człowiek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego podłożył ogień. Decyzją sądu w areszcie spędzi najbliższe dwa miesiące”

– powiedział rzecznik.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę (26 września br.) w niewielkiej miejscowości w gminie Przytoczna. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze wielorodzinnego budynku, w którym mieszkało siedem osób. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mogło dojść do podpalenia.

Areszt dla 18-latka podejrzanego o podpalenie mieszkania Radio Zachód

„Na szczęście nikomu nic się nie stało. Podczas akcji domownicy zostali ewakuowani i nie mogli wrócić na noc do swoich mieszkań. Władze gminy oraz sołtys zorganizowali nocleg dla pogorzelców w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy. Całkowitemu spaleniu uległo jedno z mieszkań”

– dodał Maludy.

Po kilku godzinach od pożaru policjanci zatrzymali nietrzeźwego 18-latka, który spał w swoim mieszkaniu. Okazało się, że na początku tego roku podpalił on również znajdujące się w stodole siano w pobliskiej miejscowości, w wyniku czego spłonął cały budynek gospodarczy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku