°C

Wiózł dwa kilogramy amfetaminy. Trafił do aresztu

fot. M. Czechowska
 

Na trzy miesiące trafił do aresztu 41-latek, który w swoim aucie miał dwa kilogramy amfetaminy. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku – poinformowała w czwartek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

23 września br. 41-letni Polak wjechał z Niemiec do naszego kraju autem osobowym. Zaraz potem został poddany wyrywkowej kontroli.

„Podczas sprawdzania jego dokumentów funkcjonariusze zauważyli ukryte pod siedzeniami dwa worki. Okazało się, że były wypełnione amfetaminą”

– powiedziała rzeczniczka.

Mężczyzna został zatrzymany i wraz z narkotykami przekazany policji. Ich czarnorynkowa wartość została oszacowana na 97,5 tys. zł.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Słubicach. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku