°C

Pomnik Mickiewicza skrywa „kapsułę czasu”

fot:E.Kobelak
 

Od dziś pomnik Adama Mickiewicza, skrywa przygotowaną dla potomnych „kapsułę czasu”. Decyzją prezydenta miasta, w specjalnie w tym celu przygotowanej tubie, zamknięto m.in. dokumenty opisujące historię pomnika, uchwały Rady Miasta decydujące o jego przesunięciu, dwa numery Wiadomości Samorządowych oraz przesłanie do przyszłych pokoleń podpisane przez wszystkich uczestników dzisiejszych uroczystości.

Tuż przed zamknięciem tuby prezydent zdecydował się także włożyć do tuby maseczkę ochronną.

Przygotowana w ten sposób „kapsuła czasu” zastąpiła tę, którą wyjęto z postumentu pomnika podczas jego rozbiórki. – Dziś w sposób symboliczny kończymy tę inwestycję – mówi Jacek Wójcicki:

W dzisiejszej uroczystości udział wziął m.in. pan Ryszard, który był obecny podczas odsłonięcia pomnika wieszcza w 1957 roku

– Decydując się na umieszczenie pod pomnikiem kolejnej kapsuły czasu, miasto podjęło słuszną decyzję – mówi gorzowski archeolog Stanisław Sinkowski:

Trudno powiedzieć ile lat upłynie nim kolejne pokolenia mieszkańców będą miały okazję odnaleźć tubę w postumencie. Jak dodaje Stanisław Sinkowski może się to stać za dziesiątki, a może nawet setki lat.

Pomnik Mickiewicza skrywa "kapsułę czasu" Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku