°C

UZ przed inauguracją nowego roku akademickiego

Fot. Bartosz Schaefer
 

Ponad 10 tys. studentów i niemal 3 tys. pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczyna nowy rok akademicki.

Uroczysta inauguracja odbędzie się jutro w auli zielonogórskiej uczelni. Jak podkreśla rektor UZ – prof. Wojciech Strzyżewski, ze względu na sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia w uroczystości weźmie udział znacznie mniej osób, niż zazwyczaj:

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie można śledzić on-line, m.in. na stronie internetowej uczelni.

Jak zaznacza prof. Wojciech Strzyżewski, z tego samego powodu zdalnie prowadzona też będzie większość zajęć w semestrze zimowym. Jedynie na wybranych kierunkach zajęcia praktyczne realizowane będą w murach uczelni.
Pozostali studenci i pracownicy będą się spotykali na ClassRoomie:

W nowym roku akademickim na 60 kierunkach studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim kształcić się będzie ponad 10 tys. studentów – w tym niemal 3 tys. studentów zrekrutowanych w tym roku.

– Ta liczba może się jednak jeszcze zmienić, bo z powodu pandemii tegoroczna rekrutacja nadal trwa – podkreśla prof. Strzyżewski:

Dodajmy, że w tym roku akademickim Uniwersytet Zielonogórski świętować też będzie 20-lecie swojego powstania. Uroczystości jubileuszowe zorganizowane zostaną jednak dopiero w czerwcu.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku