°C

Zmiana warty w „Czarnej Dywizji”

Fot. chor. Rafał Mniedło/11LDKPanc.
 

Generał Dariusz Parylak nie jest już dowódcą 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Jednostka poinformowała w komunikacie, że został wyznaczony na inne stanowisko. Generał Parylak szefem Czarnej Dywizji był przez pół roku. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy dowódcy. Miesiąc temu odebrał nominację na stopień generała dywizji.

Nowym dowódcą dywizji z Żagania został generał Piotr Trytek. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu oraz Akademii Obrony Narodowej.

Pełnił stanowiska dowódcze w jednostkach w Wałczu, Złocieńcu, Stargardzie i Szczecinie. Był na misjach w Iraku i Afganistanie. Ostatnio służył w Sztabie Generalnym jako zastępca szefa Zarządu Planowania.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku