°C

Minister Zdrowia zapowiada nowe obostrzenia

Fot. PAP/Rafał Guz
 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu wprowadzone zostaną nowe obostrzenia sanitarne we wszystkich strefach. Ma to związek ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w całym kraju.

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia wprowadzone zostaną nowe ograniczenia dla zgromadzeń i wesel. W strefie zielonej limit uczestników zostanie zmniejszony do 100 osób, w strefie żółtej – do 75, natomiast w strefie czerwonej pozostanie bez zmian i nadal będzie wynosił 50 osób.

Minister Niedzielski podkreślił, że w ostatnim czasie wesela i różnego typu imprezy rodzinne stały się poważnymi ogniskami zakażeń koronawirusem.

W strefie czerwonej wprowadzony zostanie nowy typ obostrzenia. Punkty gastronomiczne, restauracje, bary i puby będą czynne nie dłużej niż do godziny 22.00.

Trzecią modyfikacją obostrzeń będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu także w strefie żółtej. Do tej pory było to konieczne tylko w czerwonej strefie.

Minister zdrowia przypomniał także, że używanie maseczek jest jednym ze sposobów ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obecnie w strefie żółtej znajduje się 19 powiatów: brzeski (woj. opolskie), suski (woj. małopolskie), limanowski (woj. małopolskie), myślenicki (woj. małopolskie), nowotarski (woj. małopolskie), tatrzański (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki (woj. mazowieckie), przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), Sopot (woj. pomorskie), Działdowski (woj. warmińsko-mazurskie), nidzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrkowski (woj. łódzkie), międzychodzki (woj. wielkopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), bytowski (woj. pomorskie), milicki (woj. dolnośląskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie).

W strefie czerwonej znajdują się dwa powiaty: głubczycki w województwie opolskim i kartuski w województwie pomorskim.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku