°C

W sprawie Nowaka CBA zatrzymało m.in. byłego prezesa Orlenu

Sławomir N. doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
 

Wśród trzech osób zatrzymanych przez CBA w śledztwie związanym z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem jest były prezes PKN Orlen Dariusz Jacek K. oraz były członek zarządu spółek energetycznych Wojciech T., związany m.in. z PGE i Energą - podaje we wtorek TVP Info.

Jak informuje stacja, zatrzymany Dariusz Jacek K. zarządzał Orlenem w latach 2008-2015. „Rok temu również zatrzymało go CBA pod zarzutem niedopełnienia obowiązków i wyrządzenia koncernowi szkody majątkowej w kwocie przekraczającej pół miliona złotych” – wskazuje TVP Info.

O zatrzymaniach w sprawie śledztwa związanego z byłym ministrem Sławomirem Nowakiem poinformowały we wtorek CBA i prokuratura. Zatrzymani mieli wręczyć Nowakowi setki tysięcy zł łapówki.

Mężczyźni zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty. Chodzi o podejrzenie wręczenia Sławomirowi N. łapówek na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych w zamian za pomoc w kwestiach związanych z objęciem przez nich intratnych stanowisk.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku