°C

Lubuskie na podium Spisu Rolnego

Powszechny Spis Rolny 2020
 

Województwo lubuskie jednym z liderów ogólnopolskiego Spisu Rolnego 2020.

Jak pokazują najnowsze dane, nasz region zajmuje trzecie miejsce w kraju, pod względem liczy rolników, którzy dokonali tzw. samospisania się przez internet lub przy pomocy specjalnej infolinii.

– To nas bardzo cieszy – tym bardziej, że tegoroczny spis rolny rozpoczęliśmy niecały miesiąc temu – mówi Roman Fedak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze:

Roman Fedak przyznaje, że nie we wszystkich powiatach i gminach województwa lubuskiego aktywność rolników w tym zakresie jest taka sama. Jak zaznacza, najwięcej samospisujących się było do tej pory w południowych powiatach naszego regionu oraz na terenach miejsko-wiejskich:

Dyrektor zielonogórskiego Urzędu Statystycznego podkreśla, że zdecydowana większość spisanych do tej pory rolników zrobiła to przez internet, co jest sporą zmianą w stosunku do ostatniego spisu sprzed 10 lat.

– To też jest powód do zadowolenia, bo mieliśmy wcześniej pewne obawy – dodaje Roman Fedak:

Dodajmy, że od 1 października rozpocznie się spis telefoniczny, a później w teren wyruszą rachmistrzowie GUS, który będą zbierali dane od niespisanych dotąd rolników. Ogólnopolski Spis Rolny potrwa do końca listopada.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku