°C

ARiMR przedłuża termin składania wniosków covidowych

Fot. Envato/formatoriginal
 

Już ponad 1200 lubuskich rolników złożyło wnioski o wypłatę rekompensat z tytułu strat finansowych poniesionych przez koronawirusa.

Kolejni poszkodowaniu przez pandemię dostali jeszcze dodatkowy tydzień na sięgnięcie po tego typu pomoc. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 7 października przedłużyła bowiem termin przyjmowania wniosków.

– To odpowiedź na postulaty zgłaszane przez samych rolników – mówi Andrzej Rochmiński, dyrektor lubuskiego oddziału regionalnego ARiMR:

Andrzej Rochmiński przyznaje, że – w porównaniu z resztą kraju – zainteresowanie tzw. pomocą covidową w naszym regionie nie jest na razie zbyt duże:

Dodajmy, że tzw. pomoc covidowa dla rolników poszkodowanych przez koronawirusa ma charakter ryczałtowy i jest uzależniona od ilości hodowanego pogłowia czy rodzaju i wielkości prowadzonych upraw. Maksymalnie, rolnik może jednak liczyć nawet na 7 tys. euro pomocy finansowej.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku