°C

„Sześciu z Żagania” Kamila Hypkiego z nagrodą na Festiwalu NNW

fot: Festiwal NNW
 

Reportaż "Sześciu z Żagania" naszego redakcyjnego kolegi Kamila Hypkiego zwycięzcą Konkursu "Dokument Radiowy" XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Gdyni. Jest to opowieść o spektakularnej uciecze kilkudziesięciu lotników z niemieckiego obozu w Żaganiu.

Przewodnicząca jury Konkursu „Dokument Radiowy” Irena Piłatowska powiedziała, że jest to niezwykle cenna audycja:

Nagrodę wręczyła laureatowi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która podkreśliła, że „żadna forma twórczości radiowej nie ukazuje życia lepiej – zarówno jego aspektów codziennych, jak i heroicznych – niż reportaż”:

Kamil Hypki podkreśla, że sześciu polskich lotników nie było tylko uczestnikami ucieczki, lecz odegrało ważną rolę w jej przygotowaniach:

Posłuchaj nagrodzonej audycji:

Wyróżnienia w Konkursie „Dokument Radiowy” otrzymała Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk za audycję pod tytułem „Odkopane losy. Tajemnice Westerplatte”, w której opowiada historię odnalezienia i zidentyfikowania szczątków żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku broniących półwyspu przed Niemcami. Wyróżniono także dokumenty: „Rozgłośnia Topolówka” Marzeny Bakowskiej z Polskiego Radia Gdańsk oraz „Tablica” autorstwa Dominika Gila z Polskiego Radia Lublin.
Festiwal NNW jest wydarzeniem, podczas którego prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne i dokumenty radiowe ukazujące historię zmagań o wolność i niepodległość w Polsce i w krajach bloku komunistycznego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku