°C

Falubaz jedzie do Leszna po (przynajmniej) 47 punktów

fot. Jakub Lesiński
 

Nie w niedzielę, tylko w poniedziałek Fogo Unia Leszno zmierzy się w rewanżowym półfinale play off PGE Ekstraligi z RM Solarem Falubazem. Zielonogórscy żużlowcy doskonale wiedzą po co jadą do Wielkopolski.

Ekipa trenera Piotra Żyto przegrała na W69 różnicą dwóch „oczek” – 44:46 i żeby awansować do wielkiego finału musi wygrać w Lesznie zdobywając przynajmniej 47 punktów. 

W rundzie zasadniczej zielonogórska drużyna zdobyła na „Smoczyku” 43 punkty. Walkę w kolejnym meczu zapowiada trener Żyto, który wziął udział w piątkowym briefingu prasowym, podczas którego zadawano mu pytania m.in. nadesłane przez dziennikarzy (w trakcie trwania briefingu nie zapadła jeszcze decyzja, że mecz odbędzie się w poniedziałek, a nie w niedzielę):

– Zdajemy sobie sprawę gdzie jedziemy i do jakiej drużyny – mówi kapitan Falubazu, Piotr Protasiewicz:

Początek meczu w Lesznie w poniedziałek o godz. 18.00. Transmisja na antenie Radia Zachód i Radia Zielona Góra.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku