°C

Kolejne jezioro potrzebuje pomocy

fot. UM Ośno Lubuskie
 

Coraz więcej lubuskich jezior ma problem ze stałym spadkiem lustra wody. Ostatnio, choć problem jest znany od co najmniej dziesięciu lat, głośni zrobiło się o wysychaniu jeziora Głębokiego koło Międzyrzecza. Podobne kłopoty są w Ośnie Lubuskim, gdzie systematycznie ubywa wody w popularnym jeziorze Reczynek.

Nie przyglądamy się temu biernie i zaczynamy tworzyć dokumentację projektową pod możliwość skutecznego przeciwdziałania obniżeniu się poziomu lustra wody naszego jeziora – tłumaczy Ewa Urbaniak, sekretarz Ośna Lubuskiego.

Opracowana jest już koncepcja spiętrzenia rzeki Łączy i budowa rurociągu do jeziora. Prace mogłyby być zrealizowane już w przyszłym roku.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku