Grzegorz Zapytowski zwycięzcą wrześniowego finału SKS

SKS

Gorzowianin Grzegorz Zapytowski wygrał 42. finał Sobotniego Konkursu Sportowego. Po trzech dogrywkach pokonał Jacka Stankiewicza z Zielonej Góry. Trzecie miejsce zajął Marek Stachowiak z Gorzowa. Zwycięzca otrzymał voucher na specjalistyczne obuwie biegowe.

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (26.09):

1. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin sięgnęły po Puchar Polski. W rozegranym w Gnieźnie finale rozgrywek pokonały Młyny Stoisław Koszalin 29:23. Kto jest szkoleniowcem szczypiornistek Zagłębia? Odp. Bożena Karkut.

2. Z kim w fazie grupowej tegorocznych mistrzostw Europy zagrają polskie szczypiornistki? Odp. W grudniowych mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych w fazie grupowej Polki zmierzą się z Rumunkami, Norweżkami i Niemkami.

DODATKOWE:

1. Na których kontynentach odbywały się żużlowe turnieje indywidualnych mistrzostw świata i Grand Prix? Odp. Europa, Ameryka Północna i Australia.

2. Co oznacza w tenisie stołowym termin low all? Odp. Gra jest rozpoczęta. Zawodnicy mają po 0 punktów.

3. Wieloletni kapitan reprezentacji Polski siatkarzy, mistrz świata i mistrz Europy – Marcin Możdżonek zakończył karierę. W którym z zagranicznych klubów występował Marcin Możdżonek? Odp. W Halkbanku Ankara.

4. W których zespołach NBA występował Żan Tabak – obecny szkoleniowiec koszykarzy Stelmetu Zielona Góra? Odp. Houston Rockets (1994-95) – mistrz NBA, 1995-98 Toronto Raptors i Boston Celtics (1998), Indiana Pacers (1999-2001).

5. Kto wygrał tegoroczną rywalizację tyczkarzy w lekkoatletycznym memoriale Kamili Skolimowskiej i jaki osiągnął wynik? Odp. Wygrał Piotr Lisek (5,82), drugi był Amerykanin Sam Kendricks (5,72), a trzeci Francuz Renaud Lavillenie (5,62).