°C

Francja: atak w Paryżu aktem islamskiego terroryzmu

Fot. Pixabay
 

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin powiedział w stacji telewizyjnej France 2, że atak w Paryżu, w którym ranne zostały dwie osoby w pobliżu dawnej siedziby Charlie Hebdo jest "ewidentnie aktem islamskiego terroryzmu". Agencja AFP podała zaś, że w związku z atakiem zatrzymano kolejnych 5 mężczyzn.

„Ta ulica, gdzie była redakcja Charlie Hebdo, to modus operandi islamskich terrorystów, oczywiście nie ma wątpliwości, że to nowy krwawy atak na nasz kraj” – powiedział Gerald Daramanin.

Agencja AFP, powołując się na źródła sądowe, podała, że w związku z atakiem zatrzymano pięciu mężczyzn, urodzonych w latach 1983-1996. Zostali oni aresztowani w Pantin na przedmieściach Paryża przez śledczych podczas przeszukania jednego z domniemanych domów głównego podejrzanego o atak.

Według źródeł policyjnych wcześniej w tej samej sprawie aresztowano dwóch głównych podejrzanych – Palestyńczyka i Algierczyka.

W ataku terrorystycznym w piątek w centrum Paryża zostało rannych dwóch dziennikarzy agencji informacyjnej Premieres Lignes.

Dziennikarze tygodnika „Charlie Hebdo” otrzymują liczne groźby w związku z toczącym się obecnie procesem przeciwko 14 oskarżonym o współudział w zamachach terrorystycznych w 2015 r. W masakrze dokonanej za pomocą broni maszynowej w redakcji „Charlie Hebdo” w odpowiedzi na publikację karykatur Mahometa zginęło 12 osób.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku