°C

Przyłącz się do zbiórki żywności Caritas!

redakcja gorzowska
 

"Tak, pomagam!" - to hasło ogólnopolskiej zbiórki żywności prowadzonej już po raz osiemnasty przez Caritas. Zbiórka prowadzona jest także w wielu miejscach na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Sylwia Grzyb z biura Caritas w Zielonej Górze podkreśla, że w tym roku – powodu pandemii koronawirusa – znacznie ograniczono udział wolontariuszy. Jak zaznacza, w większości sklepów ustawiono jedynie specjalnie oznaczone kosze, do których można wkładać żywność i środki czystości:

Sylwia Grzyb ma nadzieję, że pandemia nie wpłynie znacząco na tegoroczną zbiórkę i ofiarność Lubuszan.

– To dla nas bardzo ważna akcja, bo dzięki zebranej żywności udaje nam się pomóc bardzo wielu potrzebującym osobom – dodaje:

Zbiórka żywności Caritas prowadzona będzie do jutra. Później paczki z żywnością oraz środkami czystości i higieny osobistej trafią do parafialnych zespołów Caritas w całym regionie, które rozdadzą je osobom potrzebującym.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku