°C

ODN o e-learningu języków obcych

Fot. A. Steciąg
 

Jak korzystać z nowoczesnych urządzeń elektronicznych czy platform internetowych na lekcjach? Czy zwykły smartfon może pomóc w nauce języków obcych? Z jakich aplikacji przy tym korzystać? M.in. tego mogli się dziś dowiedzieć nauczyciele z województwa lubuskiego, którzy przyjechali do Zielonej Góry na konferencję metodyczną zorganizowaną przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Jak zaznacza Magdalena Szendi z zielonogórskiego ODN, to cykliczne spotkania organizowane już od kilkunastu lat:

Do udziału w konferencji dotyczącej e-learningu zaproszono m.in. dr. Tomasza Tokarza, specjalistę od edukacji cyfrowej. Jego zdaniem, nauczyciele powinni jak najczęściej korzystać z urządzeń elektronicznych, bo nawet najprostsze smartfony mogą być przydatne na lekcjach.

– Trzeba tylko wiedzieć, z jakich aplikacji można i warto skorzystać – dodaje Tokarz:

Z nowoczesnych urządzeń elektronicznych korzysta w swojej pracy m.in. Lidia Holli – Jakuszak, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze, która przyznaje jednak, że nie zawsze jest to tak proste, jakby się wydawało:

Dodajmy, że dzisiejsza konferencja metodyczna zielonogórskiego ODN odbyła się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego. Liczba uczestników została znacznie ograniczona, wszystkim mierzono temperaturę, a na sali obrad obowiązkowo zasłaniano usta i nos.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku