°C

Zbiórka na uchodźców w lubuskich kościołach

Fot. Pixabay
 

W niedzielę kościół katolicki obchodzić będzie Dzień Migrantów i Uchodźców. Z tej okazji w kościołach diecezji zielonogórsko - gorzowskiej prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na wsparcie uchodźców przebywających w tymczasowych obozach.

Jak mówi ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, jest to odpowiedź na ostatni apel Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie:

Ks. Andrzej Sapieha podkreśla, że w tym roku wszystkie pieniądze zebrane w czasie niedzielnej zbiórki w lubuskich kościołach przeznaczone zostaną na wsparcie migrantów ze zniszczonego w katastrofalnym pożarze obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos:

Dzień Migrantów i Uchodźców obchodzony jest w kościele katolickim w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tegorocznym orędziu z okazji tego dnia, papież Franciszek napisał, że katolicy są wezwani, aby w twarzach uchodźców i migrantów rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego i nagiego, który jest dla wszystkich wyzwaniem.

 

 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku