°C

Miał 1,5 promila i wiózł dwoje małych dzieci

Fot. Lubuska Policja
 

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 27-latek zatrzymany do kontroli przez policjantów z Sulęcina. Wraz z nim autem jechała jego partnerka i ich dwoje małych dzieci - poinformowała w piątek Klaudia Richter z Komendy Powiatowej Policja w Sulęcinie.

Do interwencji doszło we wtorek (22 września br.). Policjanci z drogówki prowadzili statyczny pomiar prędkości na terenie gminy Sulęcin. W jednej z miejscowości ich uwagę zwrócił opel corsa, którego kierowca na widok patrolu gwałtownie zahamował i zjechał w boczną drogę.

„Mundurowi podejrzewali, że zachowanie mężczyzny nie było przypadkowe. Ruszyli za nim i zatrzymali. Już pierwsze kilka słów wymienionych z kierowcą wyklarowało powód jego niechęci do spotkania z funkcjonariuszami. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu, a kontakt z nim był utrudniony”

– zrelacjonowała policjantka.

Badanie wykazało, że 27-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego ma zakaz prowadzenia pojazdów, gdyż nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wraz z nim jechała jego partnerka oraz ich dzieci – dwuletnia dziewczynka i roczny chłopiec.

„Zachowanie kierowcy uznać należy za zwykłą bezmyślność. Będąc pod wpływem alkoholu przewoził w aucie całą swoją rodzinę. Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie reakcja policjantów. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności”

– zaznaczyła Richter.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku