°C

W Kielcach wstrzymano przyjęcia do szpitala, lekarze z koronawirusem

Fot. Pixabay
 

Trzech anestezjologów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zostało zakażonych koronawirusem. Wstrzymano przyjęcia pacjentów do wszystkich klinik zabiegowych placówki.

„W naszym szpitalu zostały od dzisiaj wstrzymane wszystkie planowane przyjęcia do klinik zabiegowych. Nie będą się odbywać, aż do odwołania, planowe operacje. Ma to związek z tym, że zakażenie SARS-CoV-2 potwierdziliśmy u trzech lekarzy anestezjologów pracujących w szpitalu” – powiedziała PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Anna Mazur-Kałuża.

Trwa ustalanie listy osób, które zostaną poddane testom na obecność wirusa.

„Rozpoczęło się testowanie innych osób, z którymi zakażeni lekarze mieli kontakt. Jest też ustalana lista osób do ewentualnej kwarantanny” – podkreśliła Mazur-Kałuża.

Rzeczniczka szpitala dodała, że zarządzenie obowiązuje na razie bezterminowo, a kolejne decyzje będą podejmowane zależnie od rozwoju sytuacji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku