°C

Zakęcie doczekało się remontu drogi!

Fot. A. Steciąg
 

Mieszkańcy Zakęcia w gminie Otyń cieszą się z remontu lokalnej drogi, na który czekali od kilkudziesięciu lat.

Na 800-metrowym odcinku, tuż obok miejscowego kościoła, wymieniono nawierzchnię, wybudowano chodniki i podjazdy, a także zapewniono odpowiednią kanalizację i oświetlenie.

Jak mówią mieszkańcy, droga zmieniła się nie do poznania:

Burmistrz Otynia, Barbara Wróblewska, podkreśla, że remont drogi w Zakęciu to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w jej gminie. Jak zaznacza, mieszkańcy wioski czekali na ten remont od wielu lat, a dzięki temu udało się poprawić nie tylko komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów:

Remont 800-metrowego odcinka drogi w Zakęciu kosztował 3 mln złotych, a większość pieniędzy na ten cel pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych.

– To kolejna tego typu dotacja na inwestycje drogowe, z jakiej skorzystała gmina Otyń – przypomina wojewoda lubuski Władysław Dajczak:

Dodajmy, że remont drogi w Zakęciu skończył się w czerwcu, jednak z powodu pandemii koronawirusa symboliczne otwarcie tego odcinka odbyło się dopiero dzisiaj.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku