°C

199. urodziny Norwida w Zielonej Górze

Fot. A. Steciąg
 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze świętuje 199. rodziny swojego patrona - Cypriana Kamila Norwida.

Odświętnie ubrany Norwid wita czytelników już przy wejściu do budynku głównego przy al. Wojska Polskiego, a w środku przez cały dzień można będzie usłyszeć wybrane fragmenty poezji jubilata.

Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida, podkreśla, że na urodziny swojego patrona biblioteka przygotowała też wiele innych atrakcji:

Miłośnicy poezji Cypriana Kamila Norwida mogą też złożyć mu urodzinowe życzenia i wziąć udział w specjalnym konkursie na fejbuskowym profilu Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze:

Przypomnijmy, że Cyprian Kamil Norwid urodził się 24 września 1821 roku w Laskowie-Głuchach na Mazowszu, a patronem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze został w 151. rocznicę swoich urodzin, czyli w 1972 roku.

 

 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku