°C

W Zielonej Górze zawyły syreny!

fot.Pixabay
 

Syreny obrony cywilnej zawyły w całym województwie - był to test systemu ostrzegania ludności.

W Zielonej Górze o 12:13 oraz 12:30 można było usłyszeć komunikaty o próbie systemu ostrzegania ludności  z 42 urządzeń znajdujących się w całym mieście. Następnie usłyszeliśmy sygnał syren. Test systemu zlecił Wojewoda Lubuski. Mówi Artur Wojtowicz, zastępca dyrektora wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Z kolei dyrektor zarządzania kryzysowego w zielonogórskim urzędzie miasta, Waldemar Michałowski – podkreślał, że system ostrzegania ludności jest nowoczesny i syreny słychać niemal w całym mieście. Dodatkowo mieszkańcy nieustannie powiadamiają nas o problemach:

Z kolei zielonogórzanie, z którymi dziś rozmawialiśmy skarżyli się, że komunikaty są dla nich niezrozumiałe. niektórzy przyznali, że syreny nie wzbudzają w nich zainteresowania i z góry przyjmują, że to ćwiczenia:

W Zielonej Górze zawyły syreny! Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku