°C

Marszałkowie o unijnych pieniądzach

fot: PAP/Lech Muszyński
 

W Zielonej Górze trwa konwent marszałków województw. Wśród tematów wykorzystanie unijnych pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Pieniądze będzie można przeznaczyć na przywracanie odporności systemów gospodarczych po kryzysie związanym z pandemią oraz przygotowanie na przyszłe, nieprzewidziane okoliczności.

Minister funduszy i polityki regionalnej przedstawiła marszałkom dotychczasowe przygotowania do wykorzystania tych środków. Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że przygotowane do tej pory projekty dotyczą wielu aspektów. Lubuskie zgłosiło 15 z nich:

Szef Związku Województw Olgierd Geblewicz powiedział, że dobre wykorzystanie unijnych pieniędzy zawsze jest sporym wyzwaniem.

Poprzednie posiedzenie konwentu odbyło się w Lubniewicach. Marszałkowie zwrócili się wówczas do rządu o wydłużenie procedur związanych z walką z koronawirusem. Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak poinformowała, że terminy udało się wydłużyć.

Kolejne posiedzenie konwentu marszałków zaplanowano w listopadzie w Mierzęcinie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku