Zwycięska inauguracja Olimpii

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki Tauron I Ligi siatkarze Olimpii Sulęcin.

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 sulęcinianie pokonali we własnej hali ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1 (18:25, 25:22, 25:18, 25:20)

O pierwszym secie zarówno kibice, jak i zawodnicy Olimpii chcieliby bez wątpienia jak najszybciej zapomnieć. Drużyna ze Strzelec Opolskich, która jest bezpośrednim zapleczem grającej w Plus Lidze ZAKSY Kędzierzyn Koźle, szybko uzyskała inicjatywę i pewnie wygrała inauguracyjną partię. Na szczęście już w drugim secie gospodarze nie pozwolili rywalom na rozwinięci skrzydeł, a przełomowym momentem była wygrywająca zagrywka Grzegorza Turka, po której miejscowi wyszli na prowadzenie 8:7, którego nie oddali już do końca tej odsłony, głównie dzięki skutecznym atakom wspomnianego Turka.

Trzeci set tylko do połowy był wyrównany. Gospodarze świetnie zagrywali czym mocno utrudniali rywalom ataki. W efekcie przy prowadzeniu Olimpii 16:15 sulęcinianie dwa razy zatrzymali ataki Filipa Grygiela, a chwilę później dzięki kąśliwym zagrywkom Grzegorza Turka odskoczyli od przyjezdnych na 4 punkty (20:16), a formalności dopełnił dwoma wygrywającymi serwisami Maciej Naliwajko.

W czwarty, i jak się okazało ostatnim secie, emocji związanych z wynikiem nie było zbyt wiele. Gospodarze szybko odskoczyli na 3-4 punkty i kontrolowali wynik. Przewaga punktowa sprawiła, że rozluźnieni sulęcinianie mocno i skutecznie serwowali, a jakby tego było mało w zdobywaniu punktów pomagali im goście. Tak było przy wyniku 15:10 dla Olimpii gdy Grzegorz Turek uderzył piłkę w kontrataku tak źle, że zatrzymała się dopiero na trybunach. Mimo to to miejscowi zdobyli w tej akcji punkt, bo rywale skacząc do bloku dotknęli siatki, a wywalczonej sześciopunktowej przewagi zawodnicy Olimpii już nie zmarnowali i już w pierwszym meczu zapisali na swoim koncie 3 punkty.