°C

Zwycięska inauguracja Olimpii

fot. R.Rachlewicz
 

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki Tauron I Ligi siatkarze Olimpii Sulęcin.

W pierwszym meczu sezonu 2020/2021 sulęcinianie pokonali we własnej hali ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1 (18:25, 25:22, 25:18, 25:20)

O pierwszym secie zarówno kibice, jak i zawodnicy Olimpii chcieliby bez wątpienia jak najszybciej zapomnieć. Drużyna ze Strzelec Opolskich, która jest bezpośrednim zapleczem grającej w Plus Lidze ZAKSY Kędzierzyn Koźle, szybko uzyskała inicjatywę i pewnie wygrała inauguracyjną partię. Na szczęście już w drugim secie gospodarze nie pozwolili rywalom na rozwinięci skrzydeł, a przełomowym momentem była wygrywająca zagrywka Grzegorza Turka, po której miejscowi wyszli na prowadzenie 8:7, którego nie oddali już do końca tej odsłony, głównie dzięki skutecznym atakom wspomnianego Turka.

Trzeci set tylko do połowy był wyrównany. Gospodarze świetnie zagrywali czym mocno utrudniali rywalom ataki. W efekcie przy prowadzeniu Olimpii 16:15 sulęcinianie dwa razy zatrzymali ataki Filipa Grygiela, a chwilę później dzięki kąśliwym zagrywkom Grzegorza Turka odskoczyli od przyjezdnych na 4 punkty (20:16), a formalności dopełnił dwoma wygrywającymi serwisami Maciej Naliwajko.

W czwarty, i jak się okazało ostatnim secie, emocji związanych z wynikiem nie było zbyt wiele. Gospodarze szybko odskoczyli na 3-4 punkty i kontrolowali wynik. Przewaga punktowa sprawiła, że rozluźnieni sulęcinianie mocno i skutecznie serwowali, a jakby tego było mało w zdobywaniu punktów pomagali im goście. Tak było przy wyniku 15:10 dla Olimpii gdy Grzegorz Turek uderzył piłkę w kontrataku tak źle, że zatrzymała się dopiero na trybunach. Mimo to to miejscowi zdobyli w tej akcji punkt, bo rywale skacząc do bloku dotknęli siatki, a wywalczonej sześciopunktowej przewagi zawodnicy Olimpii już nie zmarnowali i już w pierwszym meczu zapisali na swoim koncie 3 punkty.

Grzegorz Turek (Olimpia) MVP meczu:

Maciej Kordysz (Olimpia);

Roland Dembończyk – trener ZAKSY:

Tomasz Kowalski – trener Olimpii:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku