°C

Stworzyli system hackowania dronów

Fot. Zofia Popielecka
 

Jedna z zielonogórskich firm stworzyła system antydronowy, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Z systemu mogą korzystać także instytucje bezpieczeństwa, takie jak policja, straż pożarna, służba więzienna oraz wojsko. Zygmunt Rafał Trzaskowski z Hertz Systems, podkreśla, że system potrafi wykryć zagrożenie z odległości kilku kilometrów:

System wesprze działania policji, która podczas imprez masowych będzie miała większą kontrole nad tym co dzieje się w powietrzu. Sławomir Wasiel z zielonogórskiej policji zaznacza, ze jest to przydatne rozwiązanie:

Także straż pożarna wykorzysta potencjał systemu antydronowego, Maksymilian Koperski z Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, mówi, że system sprawdzi się na przykład podczas działań w miejscu katastrofy budowlanej:

Warto dodać, że system może obsługiwać jednocześnie kontrolę kilkunastu dronów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku