°C

Wieś powiatu żagańskiego

fot. powiat żagański
 

Starostwo powiatowe w Żaganiu wydało obszerną i znakomicie przygotowaną publikację pod nazwą „Wieś Powiatu Żagańskiego - dziedzictwo i przyszłość”. Jest to efekt kończącego się właśnie projektu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego.

-Publikacja jest kolejnym z działań powiatu żagańskiego mającego na celu promocję kultury ludowej wsi i miasteczek powiatu żagańskiego – mówi Henryk Janowicz, starosta żagański.

Z lektury można dowiedzieć się jak wyglądało Księstwo Żagańskie za czasów pierwszych Piastów Śląskich i czym zajmowali się jego pierwsi mieszkańcy. Poznamy historię zmian cywilizacyjnych i kulturowych, aż do czasów współczesnych powiatu żagańskiego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku