°C

Trump: Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za Covid-19

Fot. Pixabay/David Yu
 

Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za Covid-19 - powiedział we wtorek prezydent USA Donald Trump podczas debaty generalnej 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Amerykański prezydent stwierdził, że świat toczy „wielką walkę” z „chińskim wirusem”. Ocenił, że w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono „największą mobilizację od czasów II wojny światowej”.

„Musimy pociągnąć do odpowiedzialności państwo, które wypuściło tę zarazę na świat – Chiny” – oświadczył Trump.

Ponowił także swoje oskarżenia wobec Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). „Chiński rząd i WHO – która jest właściwie kontrolowana przez Chiny – fałszywie deklarowały, że nie ma dowodów na zakażanie się człowieka od człowieka” – stwierdził.

W poniedziałek w Nowym Jorku rozpoczęła się debata generalna podczas 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ze względu na pandemię koronawirusa jest ona głównie wirtualna – wystąpienia prezydentów, premierów i ministrów spraw zagranicznych są odtwarzane z nagrań.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku