°C

Wystawa „Dom Polski. Elementarz dizajnu”

foto: Organizator
 

Czas na drugi przystanek wyjątkowego projektu prezentującego topowe obiekty polskiego dizajnu. „Dom Polski. Elementarz dizajnu” to multidyscyplinarna wystawa inspirowana książką Małgorzaty Czyńskiej realizowana w pięciu miastach Polski z finałem w Akademii Sztuki w Szczecinie. Tym razem można ją oglądać w Strzelcach Krajeńskich.

Projekt rozpoczął się w Pyrzyckim Domu Kultury i stąd ruszył do kolejnych miast. Podczas przekrojowej, pigułkowej wystawy polskiego wzornictwa przemysłowego zobaczyć można prawdziwe „perły” polskiego dizajnu, wystawę komplementarnie uzupełniają „video-wizytówki” topowych, polskich projektów a merytorycznie wspiera grono ekspertów/prelegentów – mówi Monika Petryczko, kierownik artystyczny wystawy

 
– Niestety Polacy nie wiedzą jakie mają skarby w swoich domach – mówi Małgorzata Czyńska kuratorka wystawy
 
 
Dodajmy, że w środę o godzinie 18.00  w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Zachodnia (dawna szkoła podstawowa nr 2). Strzelcach Krajeńskich w ramach wystawy odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Czyńską – kuratorką projektu oraz dr hab. Bartoszem Wójcikiem z Uniwersytetu Szczecińskiego. 
 
A samą wystawę można zwiedzać do piątku w godzinach od 11.00-15.00, wstęp wolny.
Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie MiastoHolizm, a projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Miasto Szczecin.
 

Rozmowa z autorkami wystawy w programie Kulturalne Lubuskie (19.09.2020)

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku