°C

Coraz więcej aut w regionie

fot. Pixabay
 

22 września to Światowy Dzień Bez Samochodu. Dane statystyczne pokazują jednak wyraźnie, że mieszkańcom województwa lubuskiego trudno obyć się bez samochodu.

Jak wylicza Iwona Goździcka z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, liczba zarejestrowanych w naszym regionie aut wynosi ok. 680 tysięcy. To aż o 30 proc. więcej, niż jeszcze 10 lat temu:

Lubuszanie mają jednak wybór, bo w Dniu Bez Samochodu mogą się przesiąść np. na rower. Jest to obecnie o wiele łatwiejsze, bo w ciągu kilku ostatnich lat mocno rozwinęła się sieć ścieżek rowerowych w naszym województwie.

– W całym regionie mamy już ponad 640 kilometrów ścieżek rowerowych. To ponad dwukrotnie więcej, niż w 2011 roku – podkreśla Iwona Goździcka:

Z danych statystycznych wynika, że Lubuszanie chętniej też korzystają w ostatnim czasie z przewozów autobusowych. W ubiegłym roku miejskie zakłady komunikacji w całym regionie przewiozły ponad 43 mln osób – to ok. 3 proc. więcej, niż 10 lat wcześniej.

Warto dodać, że dzisiaj – z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu – przejazdy autobusami i tramwajami w wielu lubuskich miastach będą darmowe. Wystarczy mieć ze sobą prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu, który zostawimy dziś w garażu lub na parkingu.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku