°C

Muzeum Ziemi Lubuskiej szykuje się do otwarcia nowej części

Fot. Muzeum Ziemi Lubuskiej
 

Coraz bliżej otwarcia nowej części Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. W wybudowanym za 20 mln złotych budynku znajdować się będą sale wystawowe, sala konferencyjno - koncertowa, a także pomieszczenia magazynowe.

Jak zaznacza Leszek Kania, dyrektor zielonogórskiego muzeum, na 2 tys. metrów kwadratowych nowej powierzchni można będzie obejrzeć m.in. multimedialną ekspozycję poświęconą historii miasta i regionu:

Kolejną stałą ekspozycją, prezentowaną w nowej części Muzeum Ziemi Lubuskiej, będzie wystawa polskiej sztuki współczesnej.

– Większość tych dzieł znajdowała się do tej pory w naszych magazynach i nie była szerzej eksponowana – podkreśla Leszek Kania:

Zespołem przygotowującym wystawę dotyczącą historii Zielonej Góry i Ziemi Lubuskiej kierował wicedyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej – Longin Dzieżyc. Jak mówi, ekspozycja prezentuje dzieje miasta i regionu od X wieku do czasów współczesnych:

Dodajmy, że nowa część Muzeum Ziemi Lubuskiej wybudowana została dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego „Lubuskie 2020”. Oficjalne otwarcie nowych ekspozycji zaplanowano na Dzień Niepodległości, czyli na 11 listopada.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku