°C

2,9 mln zł dotacji na salę sportową przy słubickiej „Trójce”

Fot. slubice.pl
 

Gmina Słubice otrzymała ponad 2,9 mln zł dofinansowania do budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace budowlane ruszą lada moment – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka.

Fundusz powstał, żeby zmniejszyć negatywne finansowe skutki pandemii COVID -19 w samorządach.

„Kluczem przy dzieleniu pieniędzy z tego funduszu było m.in. to, ile środków z budżetu, dany samorząd przeznacza na inwestycje. U nas są to spore kwoty – w tym roku na inwestycje mamy prawie 23 mln zł – dlatego otrzymana dotacja jest tak duża”

– wyjaśnił skarbnik gminy Słubice Rafał Dydak.

Budowa sali sportowej ma potrwać do końca przyszłego roku. Będzie kosztować ponad 4,8 mln zł. Przetarg wygrała firma Exalo Drilling S.A. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej o powierzchni 600 mkw, z możliwością podziału jej na dwie części, za pomocą kotary, tak by jednocześnie można było prowadzić lekcje wychowania fizycznego różnych grup.

W budynku o łącznej pow. ponad 900 mkw zaprojektowano ponadto salę do zajęć korekcyjnych, sanitariaty, także dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie będą tam też mogli korzystać z natrysków i szatni. Przy wejściu głównym znajdować się będzie podjazd, a przy łączniku prowadzącym do szkoły – platforma ułatwiającą komunikację uczniom niepełnosprawnym.

„To kolejna tego typu inwestycja realizowana w naszej gminie. Od kilku tygodni nowiutką halą sportową mogą się już cieszyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2”

– dodała rzeczniczka słubickiego magistratu.

Więcej informacji znaleźć można na portalu słubickiego samorządu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku