°C

Powiatowy Laur Kultury

fot. S. Kordyjalik
 

W Żaganiu odbyły się dzisiaj Zielone Targi. To jedyna w tym roku okazja do spotkania się z lokalnymi producentami i rzemieślnikami. Oprócz oferty wystawienniczej, na imprezie wręczono Powiatowy Laur Kultury. Otrzymał go Krzysztof Boczniewicz, animator kultury i muzyk z Wiechlic, propagator muzyki ludowej, głównie łemkowskiej, twórca zespołu Fajna ferajna.

– Z wyborem zawsze jest problem, bo osób, które należałoby nagrodzić jest naprawdę wiele – mówi Cecylia Brodzińska, przewodnicząca kapituły.

Nagrodę w imieniu Krzysztofa Boczniewicza odebrała jego małżonka, Grażyna. Jak powiedziała, nagroda z pewnością będzie dla jej męża impulsem do dalszej pracy na niwie kultury.

Dodajmy, że dwa wyróżnienia otrzymała Zuzanna Wdowiak z Iłowej, popularyzatorka teatru oraz żagański zespół Con Anima Musica.

Powiatowy Laur Kultury | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku