°C

Żary konsultują nowy budżet

Fot. A. Steciąg
 

Do najbliższego wtorku mieszkańcy Żar mogą zgłaszać propozycje inwestycji, które - ich zdaniem - powinny zostać ujęte w przyszłorocznym budżecie miasta.

Konsultacje odbywają się on-line, za pośrednictwem specjalnej strony internetowej.
 
– Chcemy dowiedzieć się, czego oczekują od nas mieszkańcy i co chcieliby, abyśmy zrealizowali w przyszłym roku – mówi Olaf Napiórkowski, zastępca burmistrza Żar:
 
Olaf Napiórkowski zaznacza, że władze miasta mają też swoje plany dotyczące przyszłorocznych inwestycji. Wśród tych najważniejszych są m.in. remonty kolejnych dróg:
 
Zastępca burmistrza Żar podkreśla, że prace nad przyszłorocznym budżetem miasta są dopiero na wstępnym etapie. Jak zaznacza, będzie to budżet oszczędniejszy, niż w latach ubiegłych, co związane jest z pandemią i wynikającą z tego sytuacją gospodarczą:
 
Dodajmy, że w tegorocznym budżecie Żar na inwestycje zaplanowano ponad 33 mln złotych. Planowane dochody miasta mają wynieść ok. 205 mln złotych, a wydatki 220 mln.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku