°C

Dworczyk: Nie wykluczamy rządu mniejszościowego i wcześniejszych wyborów

Sejm
 

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza utworzenia rządu mniejszościowego oraz przyspieszonych wyborów do Sejmu i Senatu. Minister Dworczyk podkreślił, że wczorajsze decyzje polityków Porozumienia i Solidarnej Polski zakwestionowały istnienie koalicji rządowej.

Szef KPRM dodał, że ostateczną decyzję w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy podejmie kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził Michał Dworczyk, „dzisiaj rząd mniejszościowy to jest jedna z opcji – realna opcja”. Podkreślił jednak, że taki gabinet nie ma szans istnieć do końca kadencji więc, prawdopodobnie wiązałoby się to z wcześniejszymi wyborami.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk dodaje, że Prawo i Sprawiedliwość chce kontynuacji Zjednoczonej Prawicy i tworzenia rządu ze swoimi dotychczasowymi koalicjantami. Jak dodał jednak, działanie Solidarnej Polski i Porozumienia doprowadziło do sytuacji, w której nie wiadomo, czy istnieje dalej koalicja i sejmowa większość, a rozmowy nad nową umową koalicyjną zostały zawieszone.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku