°C

Wycofanie projektu ustawy o odpowiedzialności urzędników w walce z COViD-19

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
 

Wycofamy projekt noweli ustawy "covidowej" dotyczący odpowiedzialności urzędników; wrócimy do tego z pewnością - poinformował po czwartkowym posiedzeniu klubu PiS jego szef Ryszard Terlecki.

Szef klubu PiS pytany o dalsze losy projektu dotyczącego „odpowiedzialności urzędniczej”, odpowiedział, że zostanie on wycofany.

„W tej sytuacji go wycofamy, ponieważ widzicie państwo, jak wyglądają w tej chwili głosowania. Wrócimy do tego z pewnością” – powiedział Terlecki.

W środę w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli tzw. ustawy covidowej, zgodnie z którym naruszenie obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19 byłoby traktowane jako przestępstwo. Przedstawiciele Solidarnej Polski deklarowali, że zagłosują przeciw temu projektowi. Głosowanie nad projektem miało odbyć się w czwartek po południu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku