°C

Terlecki: Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją, jaką mamy w Sejmie, jeśli nasi koalicjanci - Solidarna Polska i Porozumienie - poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa ZP, to będzie można do nich wrócić - powiedział w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki dopytany przez dziennikarzy na briefingu po posiedzeniu klubu PiS, których negocjacji dotyczy to zdanie, odparł, że „wszelkich”. „Wszelkich negocjacji, które prowadzimy mozolnie od paru tygodni” – doprecyzował.

Pytany z kolei, czy oznacza to, że odwlecze się rekonstrukcja rządu, odpowiedział, że „niekoniecznie”. „Jeżeli sytuacja do tego zmusi, to rekonstrukcja nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami” – oświadczył.

Pytany, czy PiS jest gotowe na rząd mniejszościowy odparł: „Nie, to jest niemożliwe”. „Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory. Oczywiście sami” – dodał.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku