°C

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Żarach

Fot. Envato
 

Znakowanie rowerów, piesze wycieczki po mieście z przewodnikiem PTTK oraz darmowa komunikacja miejska - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Żar z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Zeroemisyjna mobliność dla każdego".

Dariusz Milewski, komendant Straży Miejskiej w Żarach, przypomina, że miasto już po raz trzynasty bierze udział w Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

– To czas, w którym staramy się przekonywać mieszkańców, aby dla dobra środowiska ograniczyli korzystanie z samochodów – dodaje:

Kulminacja Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Żarach nastąpi we wtorek, 22 września, kiedy obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. Wtedy – jak mówi Dariusz Milewski – warto będzie przyjść lub przyjechać rowerem na żarski rynek:

Jak zaznacza Dariusz Milewski, rowery miejskie to nowość, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Żar. Z tego też powodu, miasto uruchomiło w tym roku dwa dodatkowe punkty, w których można wypożyczyć taki rower:

Przypomnijmy, że Tydzień Zrównoważonego Transportu to akcja zainaugurowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Odbywa się ona zawsze między 16 a 22 września, a od kilku lat bierze w niej udział także wiele krajów spoza Europy – m.in. Argentyna, Japonia, Chiny czy Korea Południowa. W Polsce różnego rodzaju akcje z tej okazji organizuje w tym czasie ponad 160 miast i gmin – w tym także wiele samorządów z naszego regionu.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku