°C

Leśnicy będą rozdawali sadzonki drzew

Fot. RDLP Zielona Góra
 

Chcesz zasadzić własne drzewo? Zgłoś się do leśników i wybierz sobie sadzonkę! Już w najbliższy piątek odbędzie się druga edycja akcji "Sadzimy!", zainicjowanej w ubiegłym roku przez parę prezydencką.

W ramach tej akcji w całej Polsce będzie może dostać od leśników sadzonki drzew i zasadzić je np. we własnym ogrodzie lub w pobliżu domu.

Jak zaznacza Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, sadzonki będzie można też otrzymać od leśników w wielu miejscach naszego regionu:

W całej Polsce leśnicy przygotowali w tym roku aż milion sadzonek, które zostaną przekazane wszystkim chętnym. Przy okazji, będzie się też można dowiedzieć, jak zasadzić takie drzewo i jak je później pielęgnować:

 Dodajmy, że informacje, na temat miejsc, gdzie w najbliższy piątek będą rozdawane sadzonki drzew, można znaleźć m.in. na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw i Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku