°C

Caritas organizuje przełożoną zbiórkę żywności

fot. M. Czechowska
 

Już po raz osiemnasty Caritas diecezji zielonogórsko - gorzowskiej przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej pod hasłem "Tak, pomagam!".

To akcja, która odbywała się zawsze na wiosnę, tuż przed Wielkanocą. Tym razem, z powodu pandemii koronawirusa, została jednak przełożona na jesień.

– Chcemy uzupełnić nasze magazyny, zebrać jak najwięcej żywności i środków czystości, tak, aby pomóc potrzebującym i już teraz dobrze przygotować się także do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia – mówi Sylwia Grzyb z biura Caritas w Zielonej Górze:

Mimo problemów z organizacją akcji i znalezieniem wolontariuszy, wiadomo na pewno, że Caritas nie zrezygnuje z przeprowadzenia tej zbiórki. Jak mówi Sylwia Grzyb, w niektórych sklepach ustawione zostaną jedynie kosze, w których będzie można zostawiać żywność dla potrzebujących. W innych pojawią się też wolontariusze zachęcający do udziału w akcji:

Dodajmy, że w ubiegłym roku podczas zbiórki żywności Caritas, w całym województwie lubuskim zebrano ok. 30 ton żywności i środków czystości, które trafiły do ponad 5 tys. osób. Tym razem akcja pod hasłem „Tak, pomagam!” przeprowadzona zostanie w piątek i sobotę, 25 i 26 września.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.caritaszg.pl

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku