°C

Jakub Skierka popływa z najlepszymi na świecie

foto: Krystian Machalica
 

Zielonogórski pływak Jakub Skierka dostał zaproszenie do elitarnej ligi International Swimming League. Na razie nie może oficjalnie potwierdzić w jakim zespole będzie pływać, ale jak sam przyznaje to duża szansa na rozwój.

International Swimming League powstała w roku 2019, a startowali w niej tacy polscy zawodnicy jak choćby Radosław Kawęcki, czy też Kacper Majchrzak. W lidze mierzyły się również takie pływackie potęgi jak np. mistrzyni olimpijska, siedmiokrotna mistrzyni świata Sarah Sjöström, czy Caeleb Dressel – dwukrotny mistrz olimpijski.

Wkrótce Skierka oficjalnie dołączy do tego grona,  wcześniej jednak poinformuje z jaką drużyną podpisał kontrakt. Zmagania pływackie odbywają się od października do grudnia zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Skierka wyjeździe na Węgry.

Oprócz tego zawodnik przygotowuje się na grudniowych mistrzostw Polski.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku