°C

Historyczny wyczyn w jubileuszowym roku FC Kursko

fot. Filip Górecki
 

W jednym z dwóch rozegranych dziś spotkań III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu gorzowskiego A-klasowe FC Kursko pokonało w Międzyrzeczu swojego ligowego rywala, Zielonych Lubiechnia Wielka 3:1.

Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach Macieja Babiaka i jednym Macieja Nowickiego. Goście zdobyli bramkę w 69 minucie po strzale Dawida Zawiszy a 10 minut później ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. W efekcie FC Kursko pierwszy raz w 10-letniej historii klubu awansowało do IV rundy:

W drugim rozegranym dziś meczu trzecioligowa Warta Gorzów rozgromiła na wyjeździe beniaminka okręgówki GKP Pszczew 16:0. Pozostałe spotkania odbędą się w środę oraz w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku