°C

W Norwidzie znów wybierzesz książkę z półki!

Fot. A. Steciąg
 

Po prawie półrocznej przerwie czytelnicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze znów będą mogli wypożyczyć książkę prosto z półki.

Od dziś biblioteka udostępniła bezpośredni dostęp do zbiorów w budynku głównym przy al. Wojska Polskiego, a w kolejnych dniach „uwolnione” zostaną półki w pozostałych filiach na terenie Zielonej Góry.
 
– Po wielomiesięcznych ograniczeniach wywołanych koronawirusem,  to niemal całkowity powrót do normalnego funkcjonowania biblioteki – mówi Anna Urbańska, rzeczniczka zielonogórskiego Norwida:
 
Jak zaznacza Anna Urbańska, do końca przyszłego tygodnia we wszystkich filiach na terenie Zielonej Góry udostępniony będzie bezpośredni dostęp do książek zgromadzonych na półkach.
 
Zielonogórski Norwid wznawia też zajęcia dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych:
 
Mimo znoszonych ograniczeń w dostępie do zbiorów, wszystkie wypożyczane książki, płyty czy czasopisma nadal należy zwracać do biblioboxu ustawionego przed wejściem do budynku głównego zielonogórskiego Norwida lub do specjalnych skrzynek ustawionych w poszczególnych filiach.
 
Wchodząc do biblioteki trzeba nadal też trzeba będzie zakładać maseczkę zasłaniającą usta i nos oraz zdezynfekować dłonie. 
 
 
 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku