°C

Festiwal folkloru odbędzie się mimo pandemii

Fot. A. Steciąg
Izabela Kumor – Pilarczyk, dyrektorka Regionalnego Centrum Animacji Kultury, podkreśla, że tym razem festiwal odbywać się będzie w specyficznych warunkach związanych z pandemią koronawirusa.
 
– Stąd m.in. spore zmiany, jakie musieliśmy wprowadzić – dodaje:
 
Honorata Musiał, wicedyrektorka RCAK, zaznacza, że na telebimach prezentowane będą występy zespołów z zagranicy, m.in. z Nepalu, Senegalu, Turcji, Ukrainy i Izraela, które z powodu koronawirusa nie mogły przyjechać na festiwal.
 
Na żywo, w Zielonej Górze prezentować się natomiast będą zespoły folklorystyczne z naszego kraju:
 
Oprócz prezentacji zespołów folklorystycznych, w tym roku na festiwalu folkloru w Zielonej Górze nie zabraknie też innych atrakcji. Jak mówi Magda Mądry, jedna z organizatorek imprezy, będzie m.in. etno – jarmark, gry i zabawy na żywo, a także konkursy on-line:
 
Dodajmy, że wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny, a szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.rcak.pl
 
Koncert galowy tegorocznego festiwalu „Oblicza tradycji” oraz rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę, 20 września, o godz. 16.00 na pl. Teatralnym w Zielonej Górze.
 
 
 
 
 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku