°C

Diecezja zaprasza na Pielgrzymkę Mężczyzn

Pixabay.com
 

"Nowe czasy, nowe zadania" - to hasło tegorocznej, diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn, która w najbliższą sobotę wyruszy do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

Ksiądz Andrzej Sapieha, rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze, podkreśla, że Pielgrzymka Mężczyzn to jedyne tego typu wydarzenie w diecezji, mające zachęcić jej uczestników do jeszcze mocniejszego zaangażowanie się w życie kościoła:
 
W tym roku gościem wydarzenia będzie m.in. metropolita kamieńsko – szczeciński arcybiskup Andrzej Dzięga, który odprawi mszę świętą w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polskich w Międzyrzeczu.
 
Jak zaznacza ksiądz Andrzej Sapieha, tego typu pielgrzymki mężczyzn mają w diecezji ziielonogórsko – gorzowskiej wieloletnią tradycję. 
 
Rzecznik Kurii Biskupiej w Zielonej Górze zwraca uwagę, że diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn to kolejne kościelne wydarzenie, które odbywać się będzie z udziałem szerokiego grona wiernych.
 
– Pamiętamy jednak o trwającej pandemii i nadal podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności – dodaje ksiądz Sapieha:
 
Dodajmy, że ósma Pielgrzymka Mężczyzn rozpocznie się w najbliższą sobotę, 19 września, o godz. 9.30 na zamku w Międzyrzeczu. Stamtąd uczestnicy pielgrzymki wyruszą do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.
 
 
 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku